Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum hafif bir metal olma özelliği ile uçak ve uzay araçları dahil bütün taşıt araçlarında ve inşaat sektöründe; iletkenlik özelliği ile elektrik-elektronik araçların yapımında (elektrik kablosu , elektrik nakil hatları v.b.) tercih edilmektedir. Alüminyumun parlak ve şık görüntüsünden yararlanılarak dekoratif amaçlı süs ve ev eşyaları yapımında kullanılmaktadır.

Yüksek dayanıklılık/ağırlık rasyosu sayesinde cephe kaplamalarında tercih edilir. Özellikle ulaştırma, inşaat ve ambalaj sektörlerinde olmak üzere, yeni teknolojilerin de etkisiyle kullanımı sürekli artan alüminyum, 21. Yüzyılın metali olarak görülmektedir.

Alüminyum Doğrama SistemleriAlüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum Doğramanın Avantajları

Alüminyum; dünyada ve ülkemizde demir-çelikten sonra en çok üretilen metaldir. Yeryüzünde çok miktarda boksit madeninin bulunması alüminyumu bu yönüyle daha ekonomik kılmaktadır.
Rahat üretilebilmesi, işlenebilmesi, biçimlendirilebilmesi, korozyona karşı dirençli, uzun ömürlü, kokusuz, hafif , su geçirmez olması ve kolaylıkla geri kazanılması alüminyumu daha da avantajlı kılmaktadır. Çevreden gelebilecek ısı, ışık, rutubet ve fiziksel darbelere karşı dayanıklıdır.

Çevre sağlığı açısından bakılacak olursa alüminyumun %100 geri kazanılması mümkündür. Yanıp çevreye zararlı gazlar yaymayacak olan alüminyum kapı pencere gibi uygulamalarda ikamesi olmaya aday ürünlerden ayrılmaktadır.

Isı Yalıtımlı

Her türlü kapı ve pencere açıklıklarına uygulanabilir.profiller arasındaki ısı yalıtım contalarıyla tam izolasyon sağlar.

Isı Yalıtımsız

Her türlü kapı ve pencere açıklıklarında,balkon kapatmada kullanılır. Adeko Yapı serisi ile geniş açıklıklarda fabrika,okul ,işyerlerinde problemsiz çözümler sunar.

Alüminyum Doğrama SistemleriAlüminyum Doğrama Sistemleri

Medsa Yapı Alüminyum Cephe ve Otomatik Kepenk Sistemleri fiyat almak için bizi arayın!

0533 463 10 64